Andělská linka

Telefonát

Josef Kmín se dovolal na andělskou linku hned napoprvé. Na druhé straně se ozval milý ženský hlas, který se optal, jak je panu Kmínovi možno tento den pomoci. Josef odpověděl: ‚Potřeboval bych se zamilovat do krásné dívky, která by mě chtěla tolik, jako já ji.‘ Ženský hlas potěšeně zamručel a řekl: ‚Dejte nám jeden den.‘ Josef Kmín poděkoval a zavěsil. Do 24 hodin potkal lásku svých snů.

Podoby

Na andělskou linku volá kdekdo. Člověka často napadne, kolik operátorů tam pracuje. Mohlo by jich snad být i tolik, kolik bylo lidí, kteří tam volali. Ale pokaždé bere telefonát někdo jiný a nikdy se nepředstaví. Andělé mají mnoho podob.

Přání

Není přání, které by andělskou linku překvapilo. Zlá nebo zlomyslná přání tu jistě neuslyší, protože kontakt na andělskou linku najdou jen dobří lidé. A trocha sobectví se toleruje. Andělé plní jedno přání za druhým jako by se nechumelilo. Nikdo se nikdy nezeptal, co z toho mají oni, i když to mnoho lidí zajímá. Andělská linka je fenomén.

Pokrok

Andělská linka prý fungovala i před vynálezem telefonu, jen bylo mnohem těžší se na ni dovolat. Člověk se musel modlit a doufat, že ho některý z andělů uslyší. Technologický pokrok zařídil, že co bylo nutné vyslyšet, také vyslyšeno bylo. Andělé mají rádi pokrok.

Číslo

Nejednou se mě někdo ptal, jaké je číslo na andělskou linku. Musel jsem odpovědět, že sám nevím, a i kdybych věděl, nemohl bych ho zveřejnit. Některé věci jsou tajné z dobrých důvodů.