Josef

Návrat

Josef odkládá křídla po každém úspěšném náletu. Shazuje ze sebe brnění, jako kdyby nevážilo mnoho kilogramů. Také odkládá zbraňové systémy, ale s těmi nikam neháže – ví, že by se mohly spustit. Až pak odchází dát si koupel – vědom toho, že již zítra se bude muset vrátit do bitvy.

Souboj

Když odpadlík trefí střelou Josefa do křídla, na chvíli začne padat k zemi, než se mu podaří vyrovnat let. Rychle zaměří odpadlíka, než ten stihne vystřelit, a spustí zbraňové systémy. První paprsky najdou odpadlíkovu hruď a roztaví mu zbroj. Ty další projedou až do těla a vyjmou z něj život. Odpadlík padne k zemi, jeho černá křídla nikdo neřídí, a Josef začne hledat nového protivníka.

Přestávka

V atriu se dnes koná koncert – Hendrix hraje na harfu – a před ním se hlouček postav pohupuje do rytmu. Josef má tyto chvíle rád – chvíle, kdy se nemusí starat o to, co bude dál. O smrt a zabíjení. O křídla, která se stala symbolem války, ne míru, porozumění a života za životem.

Zranění

Josef leží na zemi svého domova a těžce sípe. Je večer a tím pádem je i po bitvě, která šla ve prospěch odpadlíků. Několik odpadlických střel zasáhlo Josefa do hrudi a proto teď sípe. Ani si nesundal křídla, jak je jeho zvykem. Sípe a přemýšlí o tom, kdy skončí nebeská válka. Myslí si, že nikdy.

Pád

Když padá Josef k zemi, je mu jasné, že znovu nevzlétne. Nepadá, jak tak dávno padli odpadlíci – místo toho padá jako někdo, koho potkala smrt. Kdyby tušil, že se večer znovu probudí ve svém domově, nevěděl by, co si o tom myslet. Ale na nebesích je dobrých válečníků málo, proto se už potolikáté vzbudí bez vzpomínek na předešlý život. A vedle něj budou jeho křídla.